Remont czas zacząć 26.07.2024 r. Zadanie publiczne finansowane ze Dzięki środków otrzymanych z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO NIW -CRSO
Pajacyk wsparcie żywnościowe - Fundacja Edukacji i Rozwoju FLOW
Program przeznaczony jest dla 15 podopiecznych Rodzinnego Centrum RAZEM, które z różnych przyczyn nie są objęte pomocą z programu rządowego w zakresie dożywiania, a takiego wsparcia potrzebują. Program Pajacyk odpowiada na potrzeby wszystkich dzieci niezależnie od ich narodowości.
Pajacyk wsparcie żywnościowe - Fundacja Edukacji i Rozwoju FLOW
Program przeznaczony jest dla 15 podopiecznych Rodzinnego Centrum RAZEM, które z różnych przyczyn nie są objęte pomocą z programu rządowego w zakresie dożywiania, a takiego wsparcia potrzebują. Program Pajacyk odpowiada na potrzeby wszystkich dzieci niezależnie od ich narodowości.
Rodzinne Centrum RAZEM 2024
Od stycznia 2023 r. kontynuujemy projekt pn. „Rodzinne Centrum RAZEM”, w ramach którego prowadzimy świetlicę, klub młodzieżowy oraz pomoc psychologiczną dla młodych mieszkańców Kwidzyna i ich rodzin.
Kwidzyńska Poradnia Profilaktyczna 2024
Od 2021 r. prowadzimy Kwidzyńską Poradnię Profilaktyczną udzielającą wsparcia dzieciom, młodzieży i ich opiekunom z terenu miasta Kwidzyna w zakresie profilaktyki uzależnień i przemocy. Udzielamy pomocy w formie psychoterapii indywidualnej, grupy terapeutycznej dla dzieci i młodzieży oraz treningu umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów.
Poczuj sportowe FLOW
W chwili obecnej jako fundacja wspieramy kolejną grupę młody ludzi, która na terenie naszego miasta realizuje projekt „ Poczuj sportowe FLOW”, który skierowany jest do młodych mieszkańców Kwidzyna i zakłada cykl warsztatów i zajęć sportowych. Dzieciaki i młodzież mają okazję skorzystać z basenów, zajęć ruchowych, zajęć samoobrony oraz wielu innych aktywności by odciągnąć dzieciaki od komputera i zachęcić do podjęcia aktywności sportowej
MAMY TO!!!! ZNAK JAKOŚCI EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI I STATUS ORGANIZACJI GOSZCZĄCEJ WOLONTARIUSZA Z ZAGRANICY
Czas pierwszego lockdown-u był dla nas jako Fundacji bardzo pracowity i owocny. W marcu 2020 r. dzięki wsparciu Stowarzyszenia AKWEDUKT wystąpiliśmy z wnioskiem do Europejskiego Korpusu Solidarności o przyznanie Znaku Jakości, który przyznawany jest przez Narodową Agencję Europejskiego Korpusu Solidarności. Znak ten jest potwierdzeniem, że organizacja biorąca udział w projektach Europejskiego Korpusu Solidarności spełnia wszystkie standardy EKS, które pozwalają zapewnić młodzieży wysoką jakość projektów solidarnościowych w zgodzie wartościami i celami EKS. Dzięki uzyskaniu tego certyfikatu nasza Fundacja stała się organizacją mogącą gościć wolontariusza z zagranicy, dzięki czemu dzieci i młodzież z Rodzinnego Centrum Razem będzie mogła poznać ludzi z różnych stron świata, ich zwyczaje, kulturę i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o świecie, który nas otacza. W zamian za co my podzielimy się z wolontariuszem naszym światem, kulturą i zaangażujemy go w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Celem projektu jest zwiększenie dostępności wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego, prawnego dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego; jednocześnie projekt zakłada rozwój instytucjonalny i wzmocnienie Fundacji Edukacji i Rozwoju FLOW poprzez: opracowania strategii rozwoju na lata 2024-2034, nabycie przez pracowników Fundacji nowych umiejętności zawodowych, umiejętności fundraisingu i promocji działań, wyremontowania i doposażenia placówki. Rezultatem projektu będzie m.in. zwiększenie dostępności do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych - mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, możliwość rozwoju w ramach grup psycho- terapeutycznych i grup wsparcia dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym, doświadczającym przemocy oraz rodziców/opiekunów dzieci z problemami w funkcjonowaniu społecznym i zagrożonej uzależnieniami. Dzięki rozwojowi instytucjonalnemu Fundacja zwiększy działania na rzecz środowiska lokalnego poprzez metodę streetworkingu.
Zdrowie jako współzależność między ciałem, a umysłem" - interdyscyplinarne wsparcie dla osób w kryzysach wywołanych przewlekłymi zaburzeniami somatycznymi”.
Projekt przeznaczony jest dla 25 osób dorosłych oraz 15 osób, członków ich rodzin - mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, sztumskiego i tczewskiego ze zdiagnozowanymi problemami zdrowotnymi z podejrzeniem podłoża nerwicowego, bądź depresyjnego w przebiegu przewlekłych schorzeń, poszukujących dla siebie pomocy o charakterze konsultacji w sposób holistyczny odnoszącej się do ich sytuacji zdrowotnej i życiowej oraz zaplanowania ścieżki leczenia w sposób uwzględniający również ich problemy emocjonalne i zdrowia psychicznego, zmianę stylu życia i dostosowanie stylu życia do aktualnego stanu zdrowia pojmowanego również w sposób holistyczny. Oferuje również możliwość doświadczenia wsparcia psychologicznego w formie konsultacji psychologicznych, medycznych, pracy z asystentem zdrowienia oraz w grupie wsparcia i psychoedukacji prowadzonej przez dwoje trenerów łączących podejście medyczne i psychologiczne.